Zahájení výcviku pilotů

Výcvik pilotů

V sobotu 9. ledna 2021 pořádá Aeroklub Chrudim informační schůzku pro všechny uchazeče o letecký výcvik (PPL – motorové letouny, GLD – bezmotorové a ULL – ultralehké), která se koná od 10:00 hodin v budově aeroklubu. Zde se dozvíte důležité informace týkající se Vašeho výcviku.

Teoretické školení poskytujeme zdarma.

 

Odkaz na událost na facebooku

 

V případě dotazů nás kontaktujte na emailu: skola@letistechrudim.cz, nebo na telefonu 777 078 621.

Po informační schůzce bude ihned následovat teoretické školení do cca 17.00 s přestávkou na oběd (rozvrh bude doplněn později).

Výcvik kandidátů obvykle probíhá v několika etapách. První etapou je teoretické školení, ve kterém získají zájemci základní znalosti z teorie létání. Druhá etapa zahrnuje pozemní přípravy, seznámení s výcvikovým letadlem, s letištěm a metodikou výcviku. Ve třetí etapě již následuje vlastní létání, nejprve pouze s instruktorem a později i sólo lety.
Zimní školení bude probíhat přibližně jedenáct sobot, přičemž na každou sobotu připadá přibližně 8 vyučovacích hodin.

 

Školit se budete v předmětech: Letecké předpisy, Všeobecné znalosti letadel, Letové výkony a plánování, Lidská výkonnost, Meteorologie, Navigace, Provozní postupy, Základy letu, Komunikace

Na začátku školení bude vybrána nevratná záloha na výcvik ve výši 1.500,- Kč, která Vám bude připsána na osobní konto, a kterou si „prolétáte“ během svého praktického výcviku (nejde tedy o poplatek za školení). Financování výcviku probíhá zálohově, kdy platíte postupně, dle vašeho náletu, nepožaduje se tedy po Vás úhrada výcviku najednou.


Do výcviku se mohou přihlásit všichni zájemci, kteří jsou zdravotně způsobilí pro danou kategorii (pokud zájemce nemá žádné zdravotní problémy, neutrpěl vážný úraz, neměla by být prohlídka problém) a nemají záznam v rejstříku trestů. U osob mladších 18 let je nutný souhlas zákonného zástupce.

 

Kontakty:

skola@letistechrudim.cz

Adam Línek, mobil: 777 078 621