Výcvik nových pilotů

 

Aeroklub Chrudim je registrován na Úřadu pro civilní letectví jako výcvikové zařízení CZ.DTO.054 a zajišťuje výcvik pro získání následujících průkazů způsobilosti a kvalifikací.

 

SPL – PILOT KLUZÁKŮ

Naučte se u nás poezii létání. Začněte s létáním bezmotorově! Tento pilotní průkaz opravňuje k řízení bezmotorových kluzáků/větroňů. Po navazujícím výcviku výkoného létání v termice je pilot schopen létat termické přelety na vzdálenost a rychlost. Může dále navázat výcvikem pro létání na svahu a v horské vlně, nebo si rozšířit kvalifikaci o pilota turistických motorových kluzáků TMG. Nebo se přidejte k našim závodníkům a začněte létat přelety na vzdálenosti 300 – 500 kilometrů.

 

 

LAPL(A) – PILOT LEHKÝCH LETOUNŮ

Pilotní průkaz LAPL(A) je takzvaným „malým PPL“, který umožňuje létat s certifikovanými motorovými letouny v neobchodním provozu. Oproti PPL(A) je získání této kvalifikace rychlejší a levnější – osnova požaduje minimální nálet 30hodin. LAPL(A) je vstupem do velkého létání za minimální náklady! Při zkušenostech z jiných kategorií (SPL, ULL) je možno osnovu zkrátit až na 15 letových hodin.

 
 

 

PPL(A) – SOUKROMÝ PILOT LETOUNŮ

Pilotní průkaz PPL je prvním krokem k profesionálnímu létání, umožňuje létat s certifikovanými motorovými letouny v neobchodním provozu. Průkaz PPL je možno rozšířit o další kvalifikace jako je TOW – kvalifikace aerovleky (vlekání kluzáků), VFR – lety VFR v noci Pro piloty PPL pořádáme rovněž kurz Vybírání vývrtek. Osnova výcviku požaduje minimálně 45 letových hodin. S průkazem PPL(A) můžete po přeškolovacím výcviku létat téměř s jakýmkoliv jednopilotním letadlem.

 

ULL(A) – PILOT ULTRALEHKÝCH LETADEL

Pilotní průkaz pilota ultralehkých letadel – ULL opravňuje k řízení aerodynamicky řízených dvoumístných letadel do celkové vzletové hmotnosti 450 kg. 

 

Pokud se rozmýšlíte, kde létat, přečtěte si tento článek o létání v Chrudimském aeroklubu.

 

V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat a my Vám vysvětlíme podrobnosti:

Kontakt:

skola(at)letistechrudim.cz

 

Formulář žádosti o zařazení do aeroklubu

Seznam pověřených lékařů pro GLD a PPL.

Seznam pověřených lékařů pro ULL.

 

Výcvik pilotů Chrudim, Pilotní výcvik Pardubice, Pilotní výcvik Chrudim, Pilotní výcvik Hradec Králové, Pilotem na den, Pilotní průkaz Pardubice, Pilotní průkaz Chrudim, Pilotní průkaz Hradec Králové, Pilotem na den