Objednat let

Lety kluzákem

If flying was the language of men, soaring would be its poetry…

Tuto větu lze do češtiny přeložit asi takto: “Pokud by létání bylo lidskou řečí, plachtění by bylo její poezií…
Tento výrok vám potvrdí kdokoliv, kdo měl již možnost okusit kouzlo bezmotorového plachtění. Let kluzákem vám umožní dokonalé vychutnání a vnímání téměř nehlučného pohybu vzduchem, při kterém se můžete vcítit do role dravce, plachtícího dlouze bez jediného mávnutí křídly. Snad právě proto se plachtění věnuje tolik lidí po celém světě, včetně nejzkušenějších vojenských či dopravních pilotů. I oni vám potvrdí, že let kluzákem je vyjímečný způsob létání. Pojďte společně s námi tento způsob létání zažít.

Pokud se rozhodnete pro let, poletíte společně se zkušeným pilotem v kluzáku L-13. Stroj je oblíbený pro svoji jednoduchost, účelnost a spolehlivost. Kluzák je dvojmístný, přičemž jedno místo je určeno pro pilota.

Na letiště můžete přijít sami nebo s doprovodem, nejlépe půl hodiny před plánovaným letem.  Nebojte se oslovit někoho z nás, poučíme Vás o pravidlech bezpečného pohybu na letišti, zodpovíme případné dotazy a dovedeme ke kluzáku, kde už se Vás ujme pilot. Ten Vás seznámí s kluzákem a s průběhem letu, jehož detaily si vzájemně domluvíte.

Pokud budete mít zájem o jiný let z naší nabídky, případně někdo z vašeho doprovodu projeví zájem letět také, stačí říci.

Před letem je třeba v závislosti na svém zdravotním stavu a aktuální kondici zvážit schopnost letět. Nebudete-li se cítit dobře, vždy vám vyjdeme vstříc a domluvíme se s vámi na náhradním termínu.

Navijákový vzlet 

Tento zážitek se skládá z navijákového vzletu, okruhu a přistání. Doba letu 4-5 minut sice není nijak závratná, ale pro poznání pocitů za letu stačí. Stejně tak vám nabídne zážitek z navijákového vzletu, který je poměrně rychlý a výšky 300 m dosáhnete během půl minuty. Pak následuje odpoutání od vlečného lana, let po okruhu a přistání zpět na místo vzletu. Cestou uvidíte nejbližší okolí letiště (Podhůru, Slatiňany, Chrudim).
Cena: 350,- Kč / let v délce 4-5min
Doplatek za let nad rámec 5 minut: + 20,- Kč / min
Objednat let

Aerovlek do 500 m

Po vzletu budete přibližně 4 minuty stoupat za vlečným letounem, po odpoutání vás čeká přibližně 5 minut volného letu, po němž následuje let po okruhu a přistání. Přestože se doba letu může na první pohled zdát krátká, plně postačuje k poznání krásy bezmotorového létání. Celková doba letu je v závislosti na počasí 10-15 minut. V případě vhodného počasí lze využít stoupavých proudů a let po dohodě s pilotem prodloužit.
Cena za let do 15 minut: 1500,- Kč
Doplatek za let nad rámec 15 minut: + 20,- Kč / min
Objednat let

Aerovlek do 1000 m

Po vzletu budete přibližně 10 minut stoupat za vlečným letounem, po odpoutání vás čeká přibližně 10 minut volného letu, po němž následuje let po okruhu a přistání. Při této délce letu je možno vyzkoušet let v termických stoupavých proudech a poznat pravou krásu bezmotorového létání. Celková doba letu je v závislosti a prováděných manévrech 15-20 minut. V případě vhodného počasí lze využít stoupavých proudů a let po dohodě s pilotem prodloužit.
Cena za let do 20 minut: 2500,- Kč
Doplatek za let nad rámec 25 minut: + 20,- Kč / min
Objednat let

 

Odpoledne na letišti

Pokud se Vy, nebo vaše děti, rodiče, kamarádi, příbuzní zajímáte o sportovní létání, pak právě pro vás jsme vytvořili akci zvanou – „Pilotem na zkoušku„. Můžete si zkusit jaké je to být pilotem, jaký je to pocit řídit opravdové letadlo.