Průkaz soukromého pilota letounů

 

Private Pilot Licence

Výcvik PPL je první krok v cestě za profesionálním létáním, létáním pro radost či sportovním létáním a cestováním. Podmínkou pro zařazení do výcviku je minimální věk 15 let (před prvním sólem 16 let, pod 18 let je nutný souhlas rodičů), dobrý zdravotní stav (zdravotní kvalifikace min. II. třídy na Ústavu Leteckého Zdravotnictví) a trestní bezúhonnost.

Výcvik se provádí na letounech řady Cessna C-172. Osnova předpokládá nálet minimálně 45 hodin praktického výcviku, počínaje základní technikou pilotáže, létáním po okruhu, vzlety a přistání, nouzovými postupy až po lety navigační. Pro uchazeče s platnou leteckou kvalifikací (SPL, ULL nebo TMG) je možné uplatnit úlevu až 10h. Výcvik se provádí v souladu s evropskými leteckými předpisy, průkaz je tuďíž platný v členských státech EU. Před pilotní zkouškou je nutné složit testy z teoretických znalostí na ÚCL, kterým předchází kurz teorie u nás v aeroklubu. Celý kurz vyvrcholí pilotní zkouškou s inspektorem a vydáním pilotního průkazu. Cena výcviku je v závislosti na typu letounu a schopnostech adepta kolem 150.000Kč. Délka výcviku je dle časových možností, min. 3 měsíce. 

 

Výhodou průkazu PPL oproti ULL je především:
– mezinárodně uznávaný průkaz, s jednoduchými formalitami pro lety do zahraničí
– možnost létání s většími (vícemístnými) letouny
– důkladnější výcvik a možnost dalšího rozvoje leteckých kvalifikací

 

Ak Chrudim dále nabízí kurzy k získání kvalifikací:

TOW – aerovleky (kvalifikace potřebná k vlekání kluzáků)

NIGHT – kvalifikace pro létání v noci za podmínek VFR

Instruktoři v AK Chrudim jsou profesionální piloti, nebo piloti se zkušeností z reprezentace ČR v akrobacii.

Váháte s rozhodnutím ? Přijďte si vyzkoušet předváděcí let. Téměř každý víkend jsme na letišti, stačí si domluvit návštěvu.

 

Kontakty

mobil: 777 078 621; e-mail: skola@letistechrudim.cz