PLACHTAŘSKÝ PILOTNÍ VÝCVIK

 

Glider Pilot Licence

Do výcviku se mohou přihlásit všichni zájemci, kteří dosáhli 14 let (v roce zahájení praktického výcviku musí dosáhnout 15 let), jsou zdravotně způsobilí pro danou kategorii (bez vážnějších zdravotních problémů) a nebyli soudně trestáni. U osob mladších 18 let je nutný souhlas zákonného zástupce. Nutností je též uzavření úrazového pojištění.

 

Formulář žádosti o zařazení do aeroklubu

 

Výcvik probíhá v několika etapách. První etapou je teoretické školení kde zájemci získají základní znalosti z teorie létání (leden-březen). Druhá etapa zahrnuje pozemní přípravy, kdy se zájemci již seznamují s výcvikovým kluzákem, s letištěm, záchrannými prostředky a metodikou výcviku. Ve třetí etapě následuje vlastní létání, zpočátku ve dvojím obsazení s instruktorem. Plní se jednotlivé úlohy od jednoduchých až po ty složitější a po zvládnutí základů pilotáže následuje přezkoušení a první sólový let.

Praktický výcvik provádíme podle dvou rozdílných osnov

 

Univerzální osnova
výcvik je prováděn kombinací vzletů za vlečným letounem i pomocí navijáku, výcvik je časově a organizačně náročnější, je však komplexnější a levnější, v závislosti na přístupu a schopnostech se dá odlétat během jedné sezóny, cena kolem 25.000Kč

Aerovleková osnova
vzlety pouze pomocí vlečného letounu, rychlejší způsob výcviku, dá se zvládnout již za 1-2 měsíce, cena cca 35.000Kč

 

POZOR: Aeroklub Chrudim pořádá plachtařský výcvik i přes administrativní „uzemnění“ cvičného typu L-13 Blaník, výcvik probíhá na kluzácích K-7 (2x) a pokračovací výcvik na Twin Astir.

Váháte s rozhodnutím ? Přijďte si vyzkoušet předváděcí let. Téměř každý víkend jsme na letišti, stačí si domluvit návštěvu.

 

Kontakty – výcvik pilota kluzáků

Ing. Josef Ročák (vedoucí výcviku, instruktor)
mobil: 775 999 783, e-mail: j.rocak(zavináč)seznam.cz

Vaše případné dotazy zodpoví:

Adam Línek

mobil: 777 078 621; e-mail: linekada(zavináč)gmail.com