Výcvik pilotů kluzáků 2024
L13-Blaník nad CHrudimí
L13-Blaník nad Chrudimí

V roce 2024 se opět těšíme na novou sezónu a zveme vás na zahájení výcviku pilotů kluzáků dne 9. 3. 2024 od 8 hodin v učebně Areroklubu Chrudim (Sečská 25, Chrudim) s možností parkování u budovy. Po zahájení a exkurzi navážeme výukou teorie v celodenních blocích 9. i 10. 3. Vezměte si proto sešit/laptop na poznámky a svačinu.

Letošní rok přináší změnu v naší nabídce, kdy se soustředíme výhradně na výcvik pro získání licence pilota kluzáků (SPL, LAPL(S)). Z kapacitních důvodů v tomto roce nepořádáme výcviky pro získání licencí ULL (ultralehké letadlo) ani PPL (soukromý pilot).

Další teoretická výuka bude probíhat v následujících víkendech v březnu. Během výuky budou obsažena všechna potřebná témata:

 1. obecné předměty:
  1. právní předpisy v oblasti letectví
  2. lidská výkonnost
  3. meteorologie
  4. komunikace
 2. specifické předměty týkající se kluzáků:
  1. letové zásady
  2. provozní postupy
  3. provedení a plánování letu
  4. obecné znalosti o letadlech týkající se kluzáků
  5. navigace

Máte-li o výcvik SPL zájem, prosíme, zaregistrujte se prostřednictvím online formuláře na úvodní informační schůzku, kde Vám poskytneme všechny potřebné informace o průběhu výcviku a přidáme Vás do WhatsApp skupiny, kde řešíme aktuální detaily.

Věříme, že poskytnuté informace vám pomohou učinit rozhodnutí o vstupu do světa letectví. Teoretická část výcviku je pro naše studenty nabízena zdarma za zálohu, kterou si následně plně prolétáte, což je skvělá příležitost prohloubit své znalosti bez dalších nákladů.

K dispozici jsou dále:

 • prostory s kuchyňkou, mikrovlnnou troubou, rychlovarnou konvicí
 • v případě potřeby i možnost přespání – pokud byste chtěli některý z víkendů zůstat přes noc, vezměte si vlastní spacák

Dobrá nálada zaručena na místě, na tu vaši se budeme těšit stejně jako na setkání s vámi a na společné chvíle ve vzduchu.