Výcvik nových pilotů

 

Aeroklub Chrudim je registrován na Úřadu pro civilní letectví a zajišťuje výcvik pro získání následujících průkazů způsobilosti a kvalifikací.

Oproti mnoha dalším výcvikovým zařízením v našem aeroklubu neplatíte za teoretické školení!

 

PPL(A) – SOUKROMÝ PILOT LETOUNU

Pilotní průkaz PPL umožňuje vykonávat, ne však za úplatu, funkci velícího pilota kteréhokoliv letounu nasazeného na neobchodní lety. Průkaz PPL je možno rozšířit o další kvalifikace jako je

TOW – kvalifikace aerovleky (vlekání kluzáků) PAR – kvalifikace pilota vysazovače (výsadky parašutistů) ACR – kvalifikace k provádění akrobacie Pro piloty PPL pořádáme rovněž kurz Vybírání vývrtek.
 
 

ULL(A) – PILOT ULTRALEHKÝCH LETADEL

Pilotní průkaz pilota ultralehkých letadel – ULL opravňuje k řízení aerodynamicky řízených dvoumístných letadel do celkové vzletové hmotnosti 450 kg. Pro piloty ULL nabízíme kurz „Vybírání vývrtek“, který je seznámí s průběhem a postupem vybírání vývrtek (není v osnově ULL).

GLD – PILOT KLUZÁKU

Tento pilotní průkaz opravňuje k řízení bezmotorových kluzáků/větroňů. Po navazujícím výcviku výkoného létání v termice je pilot schopen létat termické přelety na vzdálenost a rychlost. Může dále navázat preškolením pro létání na svahu a v horské vlně, nebo si rozšířit kvalifikaci o pilota turistických motorových kluzáků TMG.

 

Pokud se rozmýšlíte, kde létat, přečtěte si tento článek o létání v Chrudimském aeroklubu.

Formulář žádosti o zařazení do aeroklubu

Seznam pověřených lékařů pro GLD a PPL.

Seznam pověřených lékařů pro ULL.

V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat a my Vám vysvětlíme podrobnosti:

 

skola@letistechrudim.cz

 

Ing. František Mottl (vedoucí letového provozu, předseda aeroklubu)
mobil: 728 365 766, e-mail: fmottl(zavináč)letistechrudim.cz

Ing. Josef Ročák (vedoucí výcviku)
mobil: 775 999 783, e-mail: jrocak(zavináč)letistechrudim.cz

Adam Línek (vedoucí plachtařského odboru)
mobil: 777 078 621, e-mail: linekada(zavináč)gmail.com

Pilotní výcvik Pardubice, Pilotní výcvik Chrudim, Pilotní výcvik Hradec Králové, Pilotem na den, Pilotní průkaz Pardubice, Pilotní průkaz Chrudim, Pilotní průkaz Hradec Králové, Pilotem na den