Závody chrtů anglických plemen
© Andrea Němcová foto

Náš Aeroklub se letos poprvé stane hrdým hostitelem závodů chrtů. Možná si říkáte, co má hobby létání společného s psími závody? Na první pohled toho opravdu moc není, ale na ten druhý už by se nějací společní jmenovatelé nalézt dali. Pro oboje je zásadní rychlost, obratnost a svižnost provedení, obému svědčí dobře posekaná tráva a samozřejmě dobrá nálada všech zúčastněných i přihlížejících.

Hlavní pořadatelka nám přiblížila průběh akce takto:

Klub chovatelů chrtů anglických dostihových plemen pořádá od 9:00 – 18:00 hodin v sobotu 8.6.2024 Modrý coursing.
Coursing je jedním z mnoha kynologických sportů. Ve své podstatě se jedná o terénní dostih. Principem je, že pes sleduje taženou umělou návnadu na vzdálenost cca 300 – 700 m. Cílem psa při coursingu je ulovit návnadu, která je tažená navijákem. Tato návnada v podobě střapce z igelitových pásků je tažena lankem mezi kladkami po dráze, která simuluje skutečný běh zajíce.
Přijďte fandit chrtům z Česka, Polska, Slovenska, Maďarska, Německa či Finska.
Velké díky patří Aeroklubu ČR – Chrudim, z.s. za úžasný prostor, kde si pejsci budou moci vybít svou energii a majitelé si odvezou domů spokojené, vylítané tvorečky.
Odkaz na událost na Facebooku

Mgr. Denisa Metelková
coursingový referent KCHCHADP

Doražte i vy! Zcela určitě bude na co koukat a komu fandit. I nás piloty můžete pak vidět jako spokojené vylítané tvorečky, eventuelně se jimi sami stát, pokud byste projevili zájem si vyzkoušet let některým z našich strojů.