Pilotem na den

Být Pilotem na den si vyzkoušela 19-letá Káťa. Let s instruktorem Martinem se jí moc líbil a možná jí už příští zimu přivítáme do řad Aeroklubu Chrudim. Sama o tom, jaké je to být „Pilotem na jeden den“, napsala krátký článek.

      [cml_media_alt id='2431']100_3054[/cml_media_alt]    [cml_media_alt id='2430']100_3039[/cml_media_alt]

 

Jaké to je?

Jestli jsem se někdy cítila opravdu šťastná, bylo to, když jsem poprvé usedla do kluzáku. Díky několika milým lidem z Aeroklubu Chrudim jsem se mohla účastnit akce „Pilotem na den.“

Po příjezdu na letiště mi bylo nejprve vysvětleno, jak to v letadle „všechno funguje“ –  tedy jak vlastně vůbec létá, když nemá motor, jak se řídí a co všechno má vliv na let. Potom následoval vlastní let se zkušeným instruktorem, na který jsem se skutečně těšila. Ve chvíli, kdy jsme se odlepili od země, jsem byla trochu nervózní – prostě jsem tomu všemu nemohla uvěřit – konečně si plním sen. Let byl naprosto fascinující, stále jsem si říkala, jak je úžasné vznášet se v termických proudech jako pták – létat a přitom být v souladu s přírodou. A ten nádherný výhled, nad to opravdu není! Po celou dobu jsem měla možnost vyzkoušet si řízení. Všechno se to seběhlo tak rychle, že jsme najednou přistávali a já byla smutná i šťastná zároveň. Po přistání následoval prostor na moje dotazy, kdy mi bylo vše ochotně objasněno.

S lidmi z aeroklubu jsem strávila příjemné odpoledne, během kterého jsem se dozvěděla spoustu zajímavých věcí, poznala několik úžasných lidí a hlavně krásu bezmotorového létání. Všem, kteří někdy snili o tom, co já – létat jako pták – tuto akci vřele doporučuji. Uvidíte, že svůj život obohatíte o nevšední zážitek, na který budete ještě dlouho vzpomínat. A možná začnete přemýšlet, že právě toto vám v životě chybělo, a přihlásíte se do výcviku. Na závěr bych chtěla poděkovat všem, kteří se na této akci podíleli – především Adamu Línkovi a celému Aeroklubu Chrudim.

Kateřina Tomášová, studentka UK

[cml_media_alt id='2432']100_3041[/cml_media_alt]

 

Tímto bychom chtěli Kátě poděkovat, že s námi okusila krásu létání a doufáme v brzkou shledanou při výcviku!

Pokud Vás akce zaujala, na níže uvedeném odkazu naleznete kontakt na nás a další podrobnosti.

Pilotem na den

TOPlist